E-mail: bilgi@akesis.com.tr | Tel : +90 536 412 72 61 | Tel : +90 312 448 0 838 | Konum : Çankaya Ankara-TÜRKİYE  

PANO İMALATI

Türkiye geneline pano imalatı ve sevkiyat hizmeti sunmaktayız.

Pano İmalatı

Pano imalatı hizmetinden yararlanmak arıza ve bakım işlerini yaptırmak için doğru adresdesiniz.

AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak pano imalatı arıza ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Tali panolar evimizde, işyerimizde ve hatta hayatımızın bütün alanlarına girmiş ürünlerdendir. Bu panolarda genellikle otomatik sigortalar, kaçak akım röleleri, zaman röleleri, kontaktörler gibi bir çok malzemeler yer almaktadır.

Her otomatik sigorta bağlı olduğu devrenin üzerinden geçen akım değerine uygun bağlanmalıdır. Aksi halde devre yüksek akımlara çıktığında sigorta açmayacaktır ve tesisatın , devre elemanlarının hatta bulunduğu yerin yanmasına bile yol açabilir.

Bu nedenle sigorta panolarının uygulaması profesyonel yetkin kişilerce yapılmalıdır.Artık yeni yönetmelik gereğince, kullanıcıların güvenliği açısından her sigorta panosunda giriş sigortası ve kaçak akım koruma rölesi olmak zorundadır.

Böylelikle elektrik akımına kapılarak zarar görme riski en aza indirgenmiştir.Kaçak akım koruma rölesinin ne işe yaradığını biraz açmak gerekirse; elektrik tesisatlarında fazın üzerinden geçen akım aynı şekilde nötr dönüşüne gelmek zorundadır.

Herhangi nedenden dolayı tesisattan geçen akım farklı bir yere kaçak yaparsa örneğin ; bir cihaza toprak hattına veya bir canlıya , beklenen akım nötr dönüşüne gelmez ve kaçak akım koruma rölesi bunu algılayarak devreyi tamamen keser.

Daha açıklayıcı bir örnek vermek gerekirse ; Kombinizde bir elektrik arızası var ve kombi gövdesine kaçak yaptı bu durumda eğer bir kaçak akım koruma röleniz yoksa duş almaya gittiğinizde musluğu tuttuğunuzda su kalorifer peteğine dokunduğunuzda çarpılırsınız bu arada suda çarpılmak çok tehlikelidir kolay kolay kurtulmak mümkün değildir.Sizde can güvenliğiniz için mutlaka tesisatınıza bir kaçak akım koruma rölesi taktırınız.

Pano imalat ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

ETİKETLER

Ankara Pano İmalat Firmaları, Pano Mantörlüğü, Saha Pano Montajı, Sayaç Pano Montajı, Asansör Panosu, Transfer Panosu, MCC Pano, Dağıtım Panoları, Bina Kofre, Villa Panoları, Daire Panosu, Sigorta Kutusu

En iyi dostluklar karşılıklı güven ile başlar...

2017 Bütün hakları saklıdır. | by: www.akesis.com.tr Yandex.Metrica