E-mail: bilgi@akesis.com.tr | Tel : +90 536 412 72 61 | Tel : +90 312 448 0 838 | Konum : Çankaya Ankara-TÜRKİYE  

PARATONER SİSTEMLERİ

Türkiye geneline paratoner sistemi kurulum ve bakım hizmeti sunmaktayız.

Yıldırımdan Korunma Tesisatı

Paratoner Sistemleri

Paratoner sistemleri kurulum hizmetinden yararlanmak arıza ve bakım işlerini yaptırmak için doğru adresdesiniz.

AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. paratoner (yıldırımsavar) sistemi montaj ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Paratoner (yıldırımsavar), havadaki elektrik yükünü can ve mal kaydı yaşamadan en kısa yoldan toprağa aktarmayı amaçlayan bir sistemdir. İki bulutun sürtüşmesi, çarpışması veya kendi aralarında elektron boşalması yapmaları sonucu meydana gelen şiddetli ışık görüntüsüne şimşek denir. Şimşeklerin yıldırıma dönüşebilmesi için bulutların yeryüzüne daha yakın bir konumda elektron alışverişi yapmasıyla oluşur. Yıldırım, gök gürültüsü ve şimşekten meydana gelen, yeryüzü ile gökyüzü arasındaki elektrik boşalmasına denir. Paratoner (yıldırımsavar) yüksek binaları, yüksek binalardaki can ve mal güvenliği ile sanayi tesislerini yıldırımdan korumasını sağlayan sistemdir.

Yasaklanan radyoaktif paratonerlerin yerini aktif paratonerler aldı. Aktif paratoner çeşitleri iki tanedir.

A – Franklin France Paratoner

Franklin France aktif paratonerin üstün oluşu, özellikleri yönündendir. Doğada var olan doğal madenlerden piezoelektrik kristali ile üretilmektedir. Piezoelktrik kristalleri yıldırım boşalmalarından etkilenmedikleri gibi bakımda istemezler. Yıldırımın pozitif ve negatif boşalmasına karşı korunurlar. Testleri montajlı yada montajsız yapılır. Özelliği bakımından yağmur ve elektrik boşalmalarından etkilenmez ve böylelikle bozulmazlar. Tasarımları Atom Enerjisi Kurumu tarafından yapılmıştır. Bu kurumdan da patenti vardır. 25 yıllık çalışma ve paslanmama teminatı vardır.

B – Elektrostatik Aktif Paratoner

Bu paratonerlerin türleri ve şekilleri değişiktir. Ülkelerinin ISO standartlarına göre 25 yıl teminatları vardır. Etkili bir koruma alanı meydana getirerek yıldırımdan korunmayı sağlarlar. Değişik yapılış teknikleri olan aktif paratonerlerin, etkili bir koruma alanları vardır.

Paratoner sistemi kurulum ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

ETİKETLER

Ankara Paratoner Montaj Firmaları, Paratoner, Yıldırımsavar, Yıldırımdan Korunma, Paratoner Ölçümü, Eş Potansiyel Bara, Paratoner Kurulum, Yıldırımsavar Montaj, Temel Topraklama, Bina Topraklama, Topraklama Ölçüm ve Raporlama

En iyi dostluklar karşılıklı güven ile başlar...

2017 Bütün hakları saklıdır. | by: www.akesis.com.tr Yandex.Metrica