Akıllı Ev Sistemleri

Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri


TIS Control akıllı bina otomasyon sistemleri.

Akesis olarak İç Anadolu Bölge bayiliğini yapmış olduğumuz TIS Control akıllı bina otomasyon sistemleri ile sizlere en kaliteli ürünlerle hizmet sunmaktayız.

TIS BUS

Kablolu Akıllı Bİna Sistemleri

TIS AIR

Kablosuz Wifi Teknoloji Akıllı Bina Sistemleri

TIS BEE

Kablosuz Zigbee Teknoloji Akıllı Bina Sistemleri


Neden Akıllı Ev Otomasyonu Yaptırmalıyım?

Aydınlatma Kontrol sistemleri

Endüstride otomasyona geçilmesinin en önemli nedeni verimliliği arttırmak ve enerji tasarrufu sağlamaktır. Akıllı ev otomasyonunda da bu durum aynıdır. Ev teknolojileri endüstrinin birçok alanında kullanılan kontrol sistemlerinin gündelik hayata uyarlanması, akıllı ev otomasyonu da bu teknolojilerin kişiye özel olarak ihtiyaç ve isteklere göre uygulanmasıdır. Akıllı ev otomasyonu tanımı ise, bütün bu teknolojiler sayesinde ev sakinlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilen, onların hayatlarını kolaylaştıran ve daha güvenli, daha konforlu ve daha tasarruflu yaşam alanları sunmak için kullanılan akıllı teknolojidir. Normal bir ailenin enerji giderlerini arttıran ve gereksiz enerji tüketimine neden olan en büyük etkenler, gereksiz yere açık bırakılan ışıklar, yüksek seviyelerde çalıştırılanan ısıtma ve soğutma sistemleri, evin kullanılmayan bölgelerinin ısıtılması, gün ışığından gerektiği kadar faydalanamama, açık bırakılan cihazlar ve benzeri durumlardır.Isıtma sistemlerinin otomasyonla denetimi bir evin ısı enerjisi tüketimini en az %15, gereksiz ışıkların söndürülmesi, yakılan ışıkkların %90 parlaklıkta yakılması, cihazların ucuz tarife zamanlarına göre programlanması gibi yöntemler ise elektrik enerjisi tüketimini en az %30'a varan oranda azaltabilir. Akıllı ev otomasyonu kavramı birçok farklı yerde kullanılmaktadır, ancak gerçek anlamda akıllı evin ne olduğunu anlamak için o evde yaşamak gerekir. Artık günümüzde akıllı ev lüx olmaktan çıkıp ihtiyaç olmaya yolunda gidiyor.Isıtma Soğutma Sistem Kontrolü

Isıtma Soğutma Kontrol sistemleri

Klimalarınızı mekanın içide iken veya uzaktayken kontrol edebilirsiniz.

Fancoil ısıtma soğutma sistemini mekanın içide iken veya uzaktayken kontrol edebilirsiniz.

Yerden ısıtma sistemini mekanın içide iken veya uzaktayken kontrol edebilirsiniz.

Kombilerinizi mekanın içide iken veya uzaktayken kontrol edebilirsiniz.

Bütün sistemi kablolu ve kablosuz olarak Smart Control akıllı ev otomasyon uygulamamız ile otomatik olarak kontrol edebilirsiniz.Güvenlik Sistem Kontrolü

Hırsız Alarm Sistemleri

Güvenlik sistemi, mesaj göndererek, arama yaparak, akıllı telefonda mesajlaşarak ailenin üyelerini uyarır.

TİS Android ve İOS uygulaması üzerinden, akıllı hırsız alarm sistemini şifre girerek aktif edebilirsiniz. Hırsız alarm sistemini 3 farklı mode'da aktifleştirebilirsiniz: Seyahat, Dışarı ve gece modu.

Hırsız alarm sistemini ve güvenlik sistemini cep telefon uygulaması ile uzaktan kontrol edebilirsiniz..

TIS güvenlik sistemi üst düzey koruma sunar. Tis Akıllı Güvenlik sistemlerinde ev otomasyonuna adapte edilecek cihazlarda sınır yoktur. Bu sisteme hareket sensörler, güvenlik kameralarını, kapı kilitlerini, cam panjurlarını ve diğer tüm güvenlik araçları bağlanabilir. Siz de yattığınız yerden mobil cihazınızdan tek tuşla evinizin ve kendinizin güvenliğini garanti altın alabilirsiniz. Hatta günün belli saatine bağlı olarak da istediğiniz cihazlardan uyarı almayı bile seçebilirsiniz. Evinizde ya da dünyanın herhangi bir yerinde olsanız bile tüm bu işlemleri eş zamanlı olarak kolayca yapabilirsiniz.