Ankara Görüntülü Diafon Sistemleri

Kablolu Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri


AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak güvenlik kamera sistemi kurulum arıza ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Ankara'nın her bölgesinde hırsız alarm sistemleri için ücretsiz keşif desteği ve teklif alabilirsiniz.

Hırsız alarm sistemleri, kendimizi hırsızlardan ve yabancı kişilerden korunmamızı sağlayan elektronik haber alma sistemleridir.Yapılan araştırmalara göre 10 hırsızdan 9 u alarm sistemi bulunan evlere girmemeyi, alarm sistemi olmayan evlere girmeyi tercih etmektedir. Hırsız alarm sistemleri caydırıcıdır. Hırsızlara verdiği korkunun yanında: yangın, gaz kaçağı, su baskını konularında da çözümler sunmaktadır.

Hırsız alarm sistemini oluşturan malzemeleri başlıca sıralamak gerekirse,

Kablolu Hırsız Alarm Sistemleri

Alarm Paneli

Alarm sistemimizin tüm fonksiyonlarının programlandığı ünitedir. Dedektör ve siren üniteleri bu panele kablolu/kablosuz bağlanarak alarm sistemini oluşturur.

Tuş Takımı

Alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Alarm sistemlerini şifre tuşlayarak kurmak ve devreden yine aynı şekilde çıkarmak şifre ünitesi üzerinden yapılır.

Hareket Dedektörü

Isı yayan belli bir orandaki canlıların hareketini algılayan dedektördür. Eğer evinizde evcil hayvan var ise, bu durumlar için özel olarak tasarlanmış evcil hayvan algılamayan dedektörlerimiz bulunmaktadır.

Manyetik Kontak

Kapı, pencere, sürgülü kapı veya yerinden oynatılabilen her türlü eşya da, evde kullanılmak üzere tasarlanmış dedektör tipidir. Manyetik kontak kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır.

Panik Butonu

Acil durumlarda, manuel alarm vermek için gerekli mekana, bölgeye kurulmuş cihaz tipidir. Kullanıldığı anda gözetim merkezimize direkt olarak ”acil yardım” çağrısı yapılmasını sağlar.

Gaz Dedektörü

Belli bir oranda yayılmış gazların yoğunluğunu algılar, gaz kaçağı, gaz sızıntısı gibi durumlarda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu olmasa dahi, 24 saat aktiftir, çalışır.

Duman Dedektörü

Kablosuz Hırsız Alarm Sistemleri Yine belli bir orandaki duman yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman dedektörü de sistem kurulu olmasa dahi, 24 saat çalışır, aktiftir.

Harici ve dahili siren

Alarm durumlarında, yükses ses kalitesiyle çevreye uyarı veren ünitedir. Harici ve dahili olmak üzere 2 şekildedir. Harici sirenler mekanın dışarıdan görülebilecek bir yerine monte edilir. Bu aynı zamanda hırsızlar ve yabancı kişiler tarafından görülmesini sağlayarak, hırsızlara karşı caydırıcılığı arttırır. Dış mekandaki sirenin kablosu kesilse bile aküsü devreye girer ve sesli olarak çalmasını gerçekleştirir. .

Hırsız alarm kurulum ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.