Ankara Görüntülü Diafon Sistemleri

Ankara Görüntülü Diafon Sistemleri


AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak görüntülü diafon sistemi kurulum ve bakım hizmeti vermekteyiz.

.

Ankara'nın her bölgesinde görüntülü diafon sistemleri için ücretsiz keşif desteği ve teklif alabilirsiniz.

Binalarda, apartmanlarda, sitelerde ve villalara kullanılan görüntülü iletişim sistemleri artık bir lüks olmaktan çıkmıştır ve bir ihtiyaç olmuştur.

Görüntülü Diafon Sistemleri

Diafon, daire ile dış kapı ya da dış kapı ile bina görevlisi, daire ile bina görevlisi arası görüşmeyi sağlayan, bas-konuş, bırak, dinle esasına göre yapılan düzenektir. Genellikle iş yerlerinde, apartmanlarda, taksi duraklarında kullanılan bu düzenek kısa süreli karşılıklı konuşmayı sağlar.

Audio Görüntülü Diafon Sistemleri Bir diğer tanımla diafon site ve apartmanlara uygulanan görüntülü ve sesli konuşma sağlayan bina diafon sistemlerinin genel ismidir. Bu sistem özellikle apartman ve sitelere uygulanmaktadır. Ayrıca işyerleri ve villalar için uygulanan sistemlerde mevcuttur. İşyerlerinde ve ofislerde güveliğin sağlanması için kullanılmaktadır.

Günümüzde inşaat projelerinin genelinde ve özellikle site ve toplu konutlarda görüntülü diafon sistemleri kullanılmaktadır. Görüntülü diafon sistemleri daireler arası görüşme, sosyal tesislerle görüşme ve güvenlik ile görüşme özellikleriyle inşaat sektöründe sıkça tercih edilmektedir. Görüntülü diafon sistemlerinde daire içi monitörler, güç kaynakları, zil paneli gibi birçok unsurun beraber çalışması ile konuşma ve görüşme yapılabilmektedir.

Diafon tesisatındaki konuşma şekli tek hatlı telsiz konuşma sistemini gibidir. Konuşma ünitesi üzerinde bulunan butona basıldığında konuşma başlar, buton bırakıldığında ise dinleme konumuna geçilir. Konuşma bittikten kısa bir süre sonra ise otomatik olarak kapanır. Paralel bağlantılar yapılarak şube sayısı artırılabilir.

Neutron Diafon Sistemleri

IP Diafon Sistemleri

Günümüzde artık IP diafon sistemleri daha çok tercih sebebi olmaya başlamıştır.

IP diafon sistemlerinde yüksek katlı binalara rağmen analog sistemlere göre daha net görüntü elde edilmektedir.

Görüntülü diafon sistemi kurulum ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.