E-mail: bilgi@akesis.com.tr | Tel : +90 536 412 72 61 | Tel : +90 312 448 0 838 | Konum : Çankaya Ankara-TÜRKİYE  

YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Türkiye geneline yangın alarm hizmeti sunulmaktadır.

Hırsız Arıza ve Bakımları

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın alarm sistemleri hizmetinden yararlanmak arıza ve bakım işlerini yaptırmak için doğru adresdesiniz.

AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak yangın alarm sistemi kurulum ve bakım hizmeti vermekteyiz.

Yangın Algılama Sistemleri iki ana kola ayrılmaktadır, bunlar konvasyonel ve adresli yangın algılamadır.

Konvasyonel Yangın Algılama Sistemi daha basit ve uygun fiyatlı sistemlerdir.

Adresli Yangın Algılama Sistemleri daha profesyonel çözümler sunar ve daha pahalı sistemlerdir.

Yangın alarm sistemi yapılardaki çeşitlilikle birlikte yangın detektörü de artık tek tip bir cihaz olarak algılanmaktan çıkmıştır. Sabit sıcaklık dedektörü, optik duman dedektörü, iyonize duman dedektörü, gaz dedektörü, sıcaklık artış hız dedektörü, ışın dedektörü, alev dedektörü gibi farklı yangın dedektörü tipleri gibi. Bu algılama biçimlerinin kombine olarak yukarıdaki farklı yangın dedektörü özelliklerini bir arada bulmak mümkün olabilir.

Detektör seçimi alarmın tesis edileceği mekana göre seçilmelidir Kimi yangınlar, örneğin mukavvaların yanmasıyla başlayan bir yangında alevlenmeden önce duman olacağından duman dedektörü hızla uyarı verecek bir yangın dedektörü olacaktır. Sigara dumanından iyonize dedektörlerin alarm verme olasılıkları azdır. İyonize tip dedektörler havayı partiküllerine göre iyon ölçümüyle yangın kaynaklı bir farklılık olup olmadığını ölçer. Ancak ev ve küçük iş yerleri için yangın dedektörü olarak iyonize değil, optik dedektörler tercih edilmelidir. İyonize dedektör Avrupa Birliğinde radyasyon yaydığı gerekçesiyle KULLANILMAMAKTADIR. Optik bir dedektör ışığın kırılması mantığıyla çalışır ve dumanı gördüğü an haber verir. Alev dedektörleri de tüterek yanmayı algılayan cihazlar kullanılamadığı özel koşullarda kullanılır.

Yangın dedektörü olarak en çok ucuz olması nedeniyle optik duman dedektörleri tercih edilir. oysaki rutubetli, tozlu ya da duruma göre gazlı, buharlı ya da dumanlı ortamlarda duman dedektörleri tercih edilmemelidir.

Burada her ne kadar en basit yapı özelliklerinden bahsedilse de, günümüzde iyi bir yangın dedektörü akıllı, geçmişe dönük hafızası olan, elektronik adreslenebilir, mikroişlemci kontrollü bir cihazdır. Kablosuz dedektörler de gitgide yaygınlaşmaya başlamıştır.

Yangın dedektörü kullanımından en iyi sonucun alınabilmesi için öncelikle evin doğru köşelerine yerleştirildiğiden emin olun. Mutfak, yatak odası ve evin dış bölümleri öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gereken yerlerdir. Uykuda olduğunuz sırada ya da mutfakta bulunmadığınız sırada ocaktan kaynaklı bir yangın başlangıcında yangın dedektörü hayat kurtarıcı olacaktır. Bunun yanı sıra şömine yakınlarına ya da banyo buharına ya da ocaktan kaynaklı buhara maruz kalacak mutfak köşelerine yangın dedektörü kurmayınız. Bu gibi hatalı yerleştirmelerde sıklıkla yanlış alarm çaldırmanız olasıdır.

Yangın alarm sistemi kurulum ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.

HİZMETLERİMİZ

ETİKETLER

Ankara Yangın Alarm Firmaları, Alarm Sistemleri, Yangın Alarmı, Yangın Algılama Sistemleri, Yangın Dedektörü, Kablosuz Duman Dedektörü, Duman Dedektörü, Isı Dedektörü, Gaz Alarm Dedektörü, Yangın Alarm Sireni, Yangın Alarm Kurulumu, Teknim Yangın Alarm Sistemi Kurulumu, Adresli Yangın Algılama Sistemi, Konvasyonel Yangın Algılama Sistemi

En iyi dostluklar karşılıklı güven ile başlar...

2017 Bütün hakları saklıdır. | by: www.ake-sis.com Yandex.Metrica