Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi Uydu Sistemleri


AKESİS Elektrik Elektronik Tic. Ltd. Şti. olarak merkezi uydu sistemi kurulum ve bakım hizmeti vermekteyiz

.

Ankara'nın her bölgesinde merkezi uydu sistemleri için ücretsiz keşif desteği ve teklif alabilirsiniz.

Merkezi Uydu Sistemleri

Merkezi uydu sistemi apartmanlarda, sitelerde, otellerde, toplu yaşanılan yüksek katlı binalarda, çatılarda veya balkonlarda çanak kirliliği olmasın diye bir çanakla gelen yayının tüm binaya paylaşılması için geliştirilmiş bir sistemdir.

Merkezi uydu sistemleri, multiswitch yardımıyla 2 veya 3 çanaklı olarakta kullanılmaktadır. Bunlar Turksat, Hotbirt ve Digiturk uydularını izlenebiliriz. Bu uydulardan Digiturk için abonelik gerekmektedir. Normal uydu alıcısı olanlanlar Vestel, Arçelik, Next, Goldmaster, Sunny, Redline, Dsmart vs Turksat ve Hotbirt üzerinde 2000 civarında kanal izlerler. Buradaki uydular gerekirse değiştirilebilir.

Merkezi Uydu Sistemleri Merkezi uydu sisteminde çanaklar kurulur ve çanaklara quadro LNB takılır, bu lnb lerde 4 çıkış vardır 1 alt bant V, 2 alt bant H, 3 üst bant V, üst bant H olarak yayınlar alınır. Merkezi uydu sisteminin santralinde de aynı giriş yerleri vardır. Tüm dairelerden gelecek kesintisiz ve bağımsız kablolar merkezi uydu sisteminin satral çıkışlarına bağlanır ve evlerdeki Receiver ler diseqc ayarlanır.

Bu şekilde bir veya iki çanak apartmanlarınıza koyarak Merkezi Uydu Sistemi kullanarak binlerce kanalı izlemeniz mümkün olacak ve yanı sıra balkonlardaki çanak kirliliğinden kurtulmuş olacaksınız.

Merkezi uydu sistemi kurulum ve bakım işleriniz için bize ulaşabilir ve her türlü desteği alabilirsiniz.